Prezentacja

W Wydziale Łożysk Wielkogabarytowych FŁT-Kraśnik S.A. produkowane są łożyska wszystkich grup konstrukcyjnych dla potrzeb hutnictwa, górnictwa, energetyki i ciepłownictwa, kolejnictwa oraz przemysłu maszynowego.

Możliwości technologiczne

Obróbka tokarska pierścieni łożyskowych wykonywana jest w zakresie od 100 mm średnicy otworu do 2000 mm średnicy zewnętrznej. Możliwości technologiczne pozwalają na wykonanie obróbki tokarskiej elementów o skomplikowanych kształtach o średnicy do 1150 mm i wysokości do 300 mm na tokarkach sterowanych numerycznie. Obróbka tokarska elementów tocznych od 16 mm do 110 mm.

Obróbka szlifierska pierścieni łożyskowych i elementów tocznych odbywa się na szlifierkach specjalistycznych przygotowanych do ściśle określonych zadań. Zakres średnicowy obróbki szlifierskiej sięga 2000 mm.

Pozostały zakres produkcji

Ponadto Wydział Łożysk Wielkogabarytowych zajmuje się regeneracją łożysk różnych grup konstrukcyjnych na życzenie klienta oraz wykonywaniem usług w zakresie toczenia i szlifowania na materiale powierzonym przez klienta w zakresie średnic od 100 mm do 2000 mm.

Wykonujemy również elementy łożysk:

  • pierścienie łożyskowe,
  • wałeczki walcowe w zakresie średnic od 16 mm do 110 mm,

Kontakt:
tel. 81 825 7324
tel. 81 825 7064
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.